آموزش دوخت جاموبایلی با جوراب قسمت اول

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(30) دوست دارید برای تلفن همراهتان یک کاور خوشگل بدوزید . ما در این پست از سایت نازک آموزش گام به گام دوخت جاموبایلی با جوراب را به شما آموزش خواهیم داد . ادامه را مشاهده نمایید .

مواد و وسایل مور نیاز برای دوخت جاموبایلی :
– نمد زرد و سفید
– جوراب با ساق متوسط و رنگ زیبا
– سوزن
– قیچی
– نخ رنگی
– نخ معمولی سفید
– متر خیاطی
یک مهره رنگی کوچک
– سوزت ته گرد

آموزش-دوخت-جاموبایلی

روش کار :
اولین کار در دوخت جاموبایلی اندازه گیری موبایلتان با متر خیاطی است . شما باید طول و عرض موبایلتان را بدانید .موبایلی که در تصویر مشاهده می کنید طول ان یازده سانتی متر و عرض آن چهار و نیم سانتی متر است .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(1)

قسمت کشباف جوراب را قیچی کنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(2)

در این مرحله مهمترین چیزی که باید در انتخاب آن دقت کنید انتخاب جورابی است که قصد دارید با آن جاموبایلی بدوزید . خب مسلما جورابهایی را برای این کار باید انتخاب کنید که زیبایی داشته باشند . و اما نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که اندازه ی ساق جوراب باید با اندازه ی طول گوشی شما همخوانی داشته باشد . چون در این مرحله باید سه و نیم تا چهارسانتی متر به طول گوشیتان اضافه کنید و سپس ساق وراب را برش بزنید .
پس روش کار این شد که سه و نیم سانتی متر تا چهار سانتی متر به طول گوشیتان اضافه می کنید و سپس ساق را از زیر قسمت کشباف که برش خورده تا بالای پاشنه برش می زنید .
ضمنا با جوراب های دورریختنی هم می توان به راحتی این جاموبایلی را بدوزید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(3)

برای عرض جوراب باید یک سانتی متر به عرض موبایلتان اضافه کنید و به همان مقدار از عرض وراب را مشخص کرده و برش بزنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(4)

حالا برشی به اندازه ی سه سانتی متر روی عرض جوراب ایجاد کنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(5)

جوراب را باز کنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(6)

در محل برش خوردگی و با تا زدن قسمت های مشخص شده که در تصویر زیر مشاهده می کنید چهار مثلت هم راستا ایجاد کنید . از سوزن ته گرد برای نگه داشتن این اجزا استفاده کنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(7)

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید قاعده ی هر چهار مثلث در یک خط راست و مستقیم قرار گرفته است .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(8)

در این مرحله سوزن را نخ کنید . از نخی همرنگ با جوراب برای این کار استفاده کنید و چون جوراب ما سفید است نخ سفید بهترین گزینه برای دوخت است . کوک های بسیار ریزی را روی هم خط مستقیم چهارمثلث ایجاد کنید که از پشت کار نمایاین نباشد . در این مرحله دقت و ظرافتتان را در کار بالا ببرید چون می توانید تاثیر زیادی در زیبایی بخشیدن به کارتان باشد . استفاده از نخ یک لا برای این کار کفایت می کند .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(9)

یک دایره با قطر حدود چهارسانتی متر روی نمد سفید رسم کنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(10)

دایره ی مشخص شده را با قیچی برش بزنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(11)

پارچه نمد سفید دایره ای را یک سانتی متر پایین تر از محل دوخت های بالا روی وراب بگذارید و دور آن را با استفاده از کوک بخیه ریز بدوزید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(12)

همانظور که مشاهده می کنید در تصویر بالا طول جوراب به هم دوخته شده است ولی ساده ترین روش این است که ابتدا چهره را آماده کنید و سپس قسمت های آزاد جوراب را بدوزید .

هنگامی که دوخت دایره ی نمدی تمام شد یک مهره رنگی دلخواه را در قسمت بالای نمد سفید به عنوان بینی گربه ای که دارید با طرح آن جاموبایلی می سازید دوخت کنید .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(13)

در توصیر زیر بقیه کوک هایی که باید روی چهره گربه ایجاد کنید مشخص شده است . همانطور که می دانید رعایت ظرافت فقط برای روی کار کفایت می کند چون در مراحل بعدی پشت کار کاملا پوشانده می شود .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(27)

پس با توجه به الگوی کوکی که در تصویر بالا امده صورت گربه را کامل کنید تا چشم و سبیل و خط بینی آن هم خودش را نمایان کند و کار شما را زیباتر جلوه دهد .

آموزش-دوخت-جاموبایلی-(14)

برای آموزش قسمت دوم و ادامه ی دوخت این جاموبایلی زیبا روی لینکی که در قسمت نظرات همین پست در قسمت پایین از سوی مدیر سایت در شده است کلیک کنید .


2 پاسخ به “آموزش دوخت جاموبایلی با جوراب قسمت اول”

  1. سلام‏ ‏هرجارو‏ ‏می‏ ‏گردیم‏ ‏مگه‏ ‏پارچه‏ ‏نمد‏ ‏پیدا‏ ‏میشه‏ ‏هرجا‏ ‏گشتیم‏ ‏متا‏ ‏سفانه‏ ‏نبود‏ ‏که‏ ‏نبود.

  2. مدیر سایت می‌گه:

    همراهان همیشگی سایت نازک سلام
    قسمت دوم آموزش دوخت جاموبایلی با جوراب و نمد را با کلیک روی لینک زیر دریافت کنید .
    http://nazak.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D9%88%D8%AE%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%A8-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85/

پاسخ دهید