دوخت کفش برای نوزاد

دوخت کفش نوزاد

 

کفش هایی که برای نوزادان انتخاب می کنید بارزترین خصوصیت ان ها راحتی و جنس پارچه ای آن هاست . پارچه های کتانی ، چرمی و نخی از بهنرین نمونه های کفش های نوزادان است . در این پست از نشریه اینترنتی زندگی کودک «نازک» با روش بسیار ساده از دوخت کفش برای نوزادان آشنا می شوید . ادامه مطلب را ببینید .

 

 

برای دوخت کفش نوزاد به دو کفه پارچه ای ، دو نوار برای دور کفش و دو تکه کش نیاز دارید . با توجه به سایز پای نوزاد کفی کفش را همیشه گشادتر از اندازه ی آن در نظر بگیرید . به عنوان مثال اگر کف پای نوزاد شما هفت در چهار سانتی متر است شما یک کفی ده در شش سانتی متری برای او برش بزنید . برای دیواره دور کفش مجموع طول و عرض پای نوزاد را در دو ضرب کنید . طول نوار دور کفش اینگونه حاصل می شود .

دوخت کفش نوزاد (7)

 بعد از برش دادن کفی کفش و نوار اطراف آن وسط پاشنه ی هر دو کف کفش را مشخص کرده . برای نوارها هم به همین ترتیب عمل کنید . می توانید از مداد برای علامتگذاری کردن استفاده کنید .

دوخت کفش نوزاد (1)

 نوار کناری کفش را روی پاشنه بگذارید . در واقع دو نقطه ای که علامتگذاری شده اند روی هم قرار دهید و با سوزن ته گرد این دو قسمت از کفش را به هم وصل کنید .

دوخت کفش نوزاد (5)

 حالا نوار را حالت دهید تا شکل کلی کفش حاصل شود .

دوخت کفش نوزاد (2)

 دور تا دور کفش را با سوزن ته گرد محکم کنید . چون دو لنگه کفش را باید آماده کنید دقت کنید که کفش ها را تابه تا ندوزید و یا هر دو لنگه کفش مثل هم نباشند .

دوخت کفش نوزاد (6)

 سوزن ته گرد ها را به ترتیب جدا کنید و حاشیه های کفش را دندونه موشی بزنید .

دوخت کفش نوزاد (4)

 پس از دوخت کامل نوبت به نصب کش در کفش می رسد . کش کوتاهی که انتخاب کرده اید را بین دولای کناره کفش بدوزید .

دوخت کفش نوزاد (3)

 به این ترتیب یک کفش خوشگل کتانی برای نوزادی که دارید بدوزید .

دوخت کفش نوزاد

دوخت این کفش خیلی ساده و مقرون به صرفه است و این خاصیت را دارد که با بتوانید با دوخت رنگ های متنوع آن هر کفش را با یک لباس نوزاد ست کنید .


30 پاسخ به “دوخت کفش برای نوزاد”

 1. معصومه خانوم می‌گه:

  وای ممنونم.مرسی.انشاا… همیشه از این مطالب قشنگ بذارید تا ما استفاده کنیم.بازم تشکر

 2. معصومه خانوم می‌گه:

  سلام،خیلی راحت بود،من نی نی ندارم،اما باردارم،۳ماهمه،دارم برا نی نی کوچولوی قشنگم از الآن دنبال اینجور چیزا میگردم.حتما درستش میکنم.متشکرم

 3. دکتر زهرا پهلوانی می‌گه:

  عالیه با مزس خوبیش اینکه سخت نیست وبچه ها هم قادر به درست کردن این کاردستی هان ممنون

 4. لوازم جانبی موبایل می‌گه:

  ممنونم عالی بود

 5. ناناز می‌گه:

  عالی بود عزیزم فدات همیشه از این کارا کن

پاسخ دهید