آموزش گلسازی با سیم و کاموا

گل-با-سیم-و-کاموا-(4) در ادامه آموزش گلسازی های ساده ای که روی سایت نازک قرار گرفته است در این پست روش بسیار ساده ی گلسازی با سیم و کاموا را فرا خواهید گرفت . روش کار را در ادامه دنبال نمایید .

مواد و وسایل مورد نیاز :

– سیم ضخیم
– سیم نازک
– کاموا در رنگ دلخواه برای گل
– کاموای مشکی برای پرچم گل
– کاموای سبز برای برگ

روش کار :

در قسمت مواد و وسایل مورد نیاز گفتیم که برای این کار سیم ضخیم مورد نیاز است . منظور از سیم ضخیم سیمی است که قابلیت انعطاف نداشته باشد و به راحتی خم نشود . چون در مراحل کار متوجه خواهید شد که اگر سیم نرمباشد گلی که خواهید ساخت زیبا نخواهد شد .

این گل پنج گلبرگ دارد . پس ابتدا پنج سیم هم اندازه را برش بزنید . برای اولین کار سیم را ده تا دوازده سانتی متر برش بزنید .

سپس سیم نازکی که آماده کرده اید را مانند تصویر زیر به دور سیم ضخیم بپیچید .

گل-با-سیم-و-کاموا-(5)

سیم فنری شده را بکشید تا از هم باز شود و فاصله ای میان دندانه های آن ایجاد شود و سپس دوباره کار پیچیدن و فنر کردن سیم دور سیم ضخیم را ادامه دهید .

گل-با-سیم-و-کاموا-(8)

حالا از هر طرف سیم یک و نیم تا دو سانتی متر علامت گذاری کنید و سیم را حلقه ای کنید و در محل علامت گذاری تاب دهید . کاموای به رنگ دلخواه را براشته و از محل اتصال دو سر سیم به هم آن را گره بزنید و به نقطه ی مقابلش در سمت دیگر سیم دایره ای برسانید و آن را دور دندانه ی فنری بپیچید و مجددا برگردید به محل شروع و این دفعه شیار بعدی را برای گذراندن کاموا انتخاب کنید .

گل-با-سیم-و-کاموا-(3)

بعد از چند بار تاب دادن کاموا گلبرگ شما به این شکل در خواهد آمد .

گل-با-سیم-و-کاموا-(6)

کار را تا پایان ادامه دهید .

گل-با-سیم-و-کاموا-(2)

با بقیه سیم ها هم همین کار را انجام دهید و همچنین برگ هم به همین روش بسازید . البته در ساختن برگ می توانید از خودتان سلیقه به خرج دهید و برگ های زیباتر و فانتزی تر بسازید .

گل-با-سیم-و-کاموا-(1)

پرچم هم فراموش نشود . یک خط کش باریک بردارید و چند لایه کاموای مشکی دور ان پیچید . سپس از یک طرف کامواها را کامل برش بزنید و از طرف دیگر با نخ ببندید تا از هم باز نشود .

گل-با-سیم-و-کاموا

گلبرگ ها و پرچم و برگ در محل مناسب در هم تاب دهید تا گل زیبا و فانتزی شما ساخته شود .

گل-با-سیم-و-کاموا-(4)

همانطور که مشاهده کردید روش ساخت این گل بسیار ساده است و برای تقویت مهارت های حرکتی در کودکان واقعا عالی سا ت . لازم نیست که شما از هر کودک بخواهید تا یک گل بسازد . بچه ها را گروهبندی کنید و از آن ها بخواهید که هر کدام از اعضا مسولیت ساخت اجزایی از مجموعه را بر عهده بگیرند .


2 پاسخ به “آموزش گلسازی با سیم و کاموا”

  1. ساغر می‌گه:

    عالیه
    ایده خوبیه

پاسخ دهید