پازل اعداد دیجیتالی دوم دبستان

پازل-اعداد-دیجیتال بچه ها در کلاس دوم ابتدایی آموزش اعداد دیجیتالی را فرا می گیرند . در این پست از سایت نازک یک وسیله ی کمک آموزشی زیبا و کاربردی به نام پازل اعداد دیجیتالی را به شما آموزش می دهیم که هم برای نرمش ذهن کودک مناسب است و هم موجب ثبات یادگیری او در فراگیری بحث اعداد دیجیتالی و خواندن و نوشتن آن می شود .

در کتاب دوم ابتدایی پس از این که دانش آموزان خواندن و نوشتن اعداد فارسی و لاتین را فرا می گیرند موضوعی با نام اعداد دیجیتال درج شده است . آوردن این موضوع در میان مباحث کتاب صرفا به این خاطر است که کودک در محیط پیرامون خود با این اعداد هم روبرو می شود . اعداد در شده در صفحه ی تلفن ، ساعت های دیجیتالی ، ماشین حساب و … همگی به صورت دیجیتالی نوشته شده اند . پس در راستای اه******** آموزشی که در کتاب در سایر مباحث به ان پرداخته شده است ، اعداد دیجیتال هم از آن بهره ای برده اند .

الگوی-اعداد-دیجیتال

شما برای ساخت پازل به یک کارتن ضخیم و تعدادی کاغذرنگی برای پوشش دادن به رنگ قهوه ای و کهته کارتن ، چسب و قیچی و کاتر نیاز دارید .

الگوی تمام عددهای دیجیتالی عدد هشت است  در واقع همه ی عددهای دیجیتالی با هشت ساخته می شوند . پس نخستین کار این است که شما این الگو را ابتدا روی مقوا و سپس روی کارتن پیاده کنید . برای طراحی این الگو کافی است شما یک شش ضلعی مانند هفت شش ضلعی که در عدد دیجیتالی هشت بالا مشاهده می کنید برش بزنید و سپس با کنار هم قرار دادن این شش ضلعی ها عدد الگو را بسازید .

اعداد دیجیتال

تصویری از اعداد دیجیتالی را در بالا مشاهده می کنید . در ابتدای کار شما باید کارت اعداد دیجیتالی هم داشته باشید چون آموزش اولیه را با همین کارتها آغاز خواهید کرد .

پازل-اعداد-دیجیتال-(5)

پس از درآوردن الگوی هشت با کاتر ، کارتن را به یک کارتن دیگر بچسبانید تا پشت کار خالی باقی نماند .

پازل-اعداد-دیجیتال-(4)

شش ضلعی هایی هم اندازه با شش ضلعی که عدد هشت با آن ساخته شده است برش بزنید . از رنگ های مختلف کاغذرنگی برای پوشش دادن به آن ها استفاده کنید . از هر رنگ هفت تا بسازید . هفت رنگ هم از رنگ زمینه ی کار بسازید تا اعداد دیجیتالی ساخته شده خود را بیشتر به نمایش بگذارند .

پازل-اعداد-دیجیتال-(3)

پس از آموزش اعداد در مراحل اولیه کارت اعداد را به کودک بدهید و از او بخواهید که با قرار دادن شش ضلعی ها در خانه ی پازل اعداد مربوطه را بسازد . جاهایی که از کار باقی می ماند را هم با شش ضلعی همرنگ زمینه پر کند .

پازل-اعداد-دیجیتال-(2)

سعی کنید دو طرف شش ضلعی ها را مقوا بچسبانید .

پازل-اعداد-دیجیتال-(1)

بچه ها از این پازل و از این بازی لذت خواهد برد و آموزش شما حتما به کمک این وسیله ی کمک آموزشی کارآمد خواهد بود .

پازل-اعداد-دیجیتال

امیدوارم که از ایده ی ساده ی ما در آموزش مفاهیم کتاب ریاضی دوم دبستان لذت برده باشید .


6 پاسخ به “پازل اعداد دیجیتالی دوم دبستان”

 1. وحیده می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید عالی بود بی نظیر
  کاش همه معلما واقعا برای بچه ها و آینده سازان جامعمون وقت و ارزش بگذارند

 2. شکیلا می‌گه:

  سلام خیلی خوشم اومد ممنون

 3. مریم می‌گه:

  سلام
  ممنون.از پازل استفاده کردم.عالی بود

 4. دلارام می‌گه:

  عالی بود. خداقوت

 5. عارفی می‌گه:

  بسیار ممنون. خدا قوت . بسیار عالی .کاش قدر بدانند هر جند ما معلمین به امید او کار می کنیم

 6. حمید می‌گه:

  باسلام وعرض خسته نباشی خدمت شماخانم گرامی
  اصولا کاربه بچه ها آن هم بصورت مجسم تاثیرزیادی دریادگیری داردبشرطی که معلمین محترم درتمامی پایه ها باحوصله وقت بگذراند ونسبت به امانتی که دراختیارشان گذاشته می شود احساس مسئولیت نمایندازطرحهای زیبای شمالذت بردم انشااله بتوانیمازطرحهای خوبتان بهره بیشتری ببرییم

پاسخ دهید