آموزش عروسک سازی

آموزش عروسک سازی

 

 

جغد پرنده ای دوست داشتنی است که در نظر بسیاری از مردم نماد دانایی است . همیشه در فیلم و کارتون های کودکان جغدها نقش یک معلم چوب به دست در کنار تابلو بازی میکنند . در این پست از نشریه الکترونیکی نازَک شما با شیوه ای بسیار ساده از عروسک سازی به شکل جغد آشنا می شوید .

اگر چه عروسک هایی که از بازار برای فرزندتان تهیه میکنید ممکن است دوام و زیبایی خاصی داشته باشد که عروسک های دست ساز از آن محروم هستند ولی حس این که ببینی که فرزندت با عروسک های دست ساز مادرش بازی میکند خیلی به دل می چسبد . عروسک جغد که امروز با روش ساخت آن آشنا می شوید با پارچه های دورریز و دوریختنی در اطرافتان ساخته می شود . تنوع رنگ ان بسیار بالاست و رنگ بندی آن هم می تواند به سلیقه های مختلف متفاوت باشد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد . در کل یک جغد با چشم های قلمبه و منقار کوچک و دو تا شاخش نسبت به پرندگان دیگر متمایز است .

آموزش عروسک سازی

آموزش مرحله به مرحله عروسک سازی به شکل جغد را در زیر دنبال کنید .

الگوهایی که شما برای کار کردن و برش زدن پارچه به آن نیاز دارید به شکل زیر است . چشم ها هم به سلیقه ی خودتان برش بزنید و تزیین کنید .

آموزش عروسک سازی

تکه ی کوچک پارچه را به شکل الگوهای بالا برش بزنید . منقار را نارنجی یا قرمز رنگ ، قسمت بالاتنه را از پارچه روشن و قسمت پایین تنه جغد را از رنگ تیره پارچه استفاده کنید . بال ها هم چون به قسمت تیره پارچه می چسبد بهتر است از رنگ روشن استفاده شود .

آموزش عروسک سازی

قسمت بالاتنه رو پایین تنه ی عروسک را بهم بدوزید . استفاده از دست یا چرخ خیاطی بستگی به دوام مورد نظر عروسکتان دارد . بالها را هم روی یک لایه ی دیگر پارچه بگذارید و حاشیه های آن را بدوزید و در آخر آن را به پشت برگردانید .

آموزش عروسک سازی

برای قسمت پایین تنه عروسک جغد از نوارهای تزیینی یا نوارهای پارچه ای استفاده کنید و ان را به صورت چین چین بدوزید .

آموزش عروسک سازی

چشم ها را هم از فوم برش بزنید . استفاده از دو یا سه لایه رنگ مختلف برای چشم ها درشتی چشم جغد را بیشتر نمایان می کند . در نهایت از یک دکمه برای مردمک چشم عروسک جغد استفاده کنید .

آموزش عروسک سازی

حالا دو لایه را از پشت روی هم بگذارید و حاشیه دوزی کنید و در آخر آن را به بیرون برگردانید . دوختن بال ها را هم فراموش نکنید .عروسک جغد را از پنبه پر کنید . این هدیه مناسب کودکانه را به فرزندتان بدهید و از بازی کردن او لذت ببرید .


15 پاسخ به “آموزش عروسک سازی”

  1. زهرا می‌گه:

    سلام عالی بود مرسی

  2. فافا می‌گه:

    سلام خیلییییییییییییی زیباس

  3. mob می‌گه:

    خیییییییییییلیییییییی خوشکلههههههههههه ممنوووون

پاسخ دهید