کاردستی پرنده برای مهدکودک

پرنده-با-کاغذ-(2) اگر به دنبال یک فعالیت ساده و کم هزینه برای سرگرم کردن گروهی از بچه ها در یک محیط مثل مهدکودک ها ، کارگاه های آموزشی و … هستید در این پست از سایت نازک ایده ی ساخت پرنده های زیبا با استفاده از کاغذرنگی و چگونگی تزیین آن را قرار داده ام .

برای این پرنده از هر رنگ کاغذرنگی می توانید استفاده کنید . دو دایره غیرهمرنگ را در اندازه ی یکسان از کاغذرنگی برش بزنید . دایره ی سوم را کوچکتر از این دو دایره بچینید . شما به یک مربع کوچک هم نیاز دارید . پرنده ای که در این جا مشاهده می کنید سینه سرخ است بخاطر همین این تنوع رنگی برای کاردستی انتخاب شده است .

پرنده-با-کاغذ

دایره ی قرمز و دایره ی سیاه رنگ کوچک را نصف کنید . مربع را هم ار روی یکی از قطرهایش نصف کنید تا به دو مثلث هم اندازه تبدیل شود .

پرنده-با-کاغذ-(1)

نصف دایره ی قرمز را روی دایره ی سیاه بزرگ بگذارید و بچسبانید . نیم دایره ی سیم کوچک هم که در اصل بال پرنده است را در محل مناسب خود بچسبانید . مثلث ها هم پای پرنده است .

پرنده-با-کاغذ-(3)

به کاردستی چشم و منقار هم اضافه کنید .

برای تزیین گروهی این پرنده ها از شاخه های خشک درختان استفاده کنید . اکنون که در فصل زمستان به سر میبریم می توانید به راحتی وب های خشک را برای تزیین این پرندگان پیدا کنید . پس از جفت و جور کردن چوب ها با هم مقداری پنبه را در قسمت های مختلف شاخه ها به عنوان برف نشسته بر شاخه با چسب حرارتی بچسانید . سپس پرنده ها را هم با چسب حرارتی به چوب ها چسب بزنید . برای این که پرنده ها استحکام کافی داشته باشند و بتوانند حالت خود را روی شاخه حفظ کنند پیشنهاد می کنم آن ها را پس از کامل شدن روی مقوا بچسبانید .

پرنده-با-کاغذ-(4)

از یک گلدان تزیینی برای این کار استفاده کنید . شاخه ها را در ان بچینید و برای تزیین کلاس یا کارگاه از آن استفاده کنید .

پرنده-با-کاغذ-(2)

این فعالیت همچنین برای آموزش اشکال هندسی به کودکان مفید است .


یک پاسخ به “کاردستی پرنده برای مهدکودک”

  1. آذر می‌گه:

    وااای این خیلی ناز شده !! ممنون

پاسخ دهید