پروانه پارچه ای

پروانه-نوزاد-(1)  تزیینات دست ساز همیشه بین تزیینات خانه بیشترین چیزی هستند که در نگاه دیگران جلوه می کنند . اگر دوست دارید که اتاق فرزندتان به دست خودتان و با هنرمندی شما تزیین شود روش بسیار ساده ی ساخت این پروانه ی فانتزی با پارچه را در ادامه دنبال کنید .

مواد و وسایل مورد نیاز :
پارچه در رنگ دلخواه و البته زیبا و شاد
قیچی
روبان پارچه ای
چرخ خیاطی یا سوزن و نخ
لایه

روش کار :
در این کاردستی زیبا رنگ پارچه تاثیر بسیار زیادی در زیبا جلوه دادن کاردستی شما دارد . پس در انتخاب رنگ دقت کنید .
ابتدا طرح اولیه بال پروانه را با مداد یا خودکار روی پارچه بریزید و بعد سه پارچه را از روی همین الگو به شکل بال پروانه برش بزنید .

پروانه-نوزاد-(5)

یکی از بال ها که در واقع در داخل کار قرار می گیرد را از پشت و رو لایه بچسبانید و سپس دو لایه دییگر را زیر و روی آن قرار دهید . لایه ها را طوری در کنار هم قرار دهید که موقع حاشیه دوزی ان ها و وارونه کردن آن نظم و ترتیب قرار گرفتن لایه ها درست باشد .

پروانه-نوزاد-(2)

دو دایره را به عنوان سر پروانه در نظر بگیرید . یک دهم از دایره را برش بزنید و روی هم بگذارید و بدوزید . این کار کمک می کند تا در پایان و پس از پر کردن پنبه سر پروانه ی شما حالت دایره ای به خود بگیرد .تن پروانه را هم از پارچه با رنگ شاد برش بزنید و به سر وصل کنید .

پروانه-نوزاد-(3)

ترتیب قرار گرفتن روبان ها که برای شاخک پروانه و همچنین حلقه ی آویز در نظر گرفته شده است را در تصویر زیر مشاهده میکنید . دو لایه را از وارونه روی هم بگذارید و زیر چرخ یا با دست دوخت کنید . یک قسمت آزاد در قسمت انتهای تن پروانه برای عبور دادن پنبه آزاد بگذارید و پس از پر کردن آن دوخت کنید .

پروانه-نوزاد-(4)

سر و تن را به بال بچسبانید . چشم ها و لب پروانه را هم روی سر بچسبانید . چشم های عروسکی و پارچه مخمل قرمز برای لب عروسک بسیار مناسب هستند .

پروانه-نوزاد-(1)

حالا این پروانه تزیینی را برای هر موردی که دوست دارید استفاده کنید . اگر جشن تولدی برپا کرده اید که با تم پروانه است از چند روز قبل می توانید تعدادی از این پروانه ها را به عنوان گیفت تولد آماده کنید و به میهمانان هدیه کنید . این پروانه برای تزیین اتاق کودک ، تزیین سیسمونی نوزاد هم مناسب است .

پروانه-نوزاد

امیدوارم که از ایده ی امروز ما هم در سایت نازک لذت برده باشید .


5 پاسخ به “پروانه پارچه ای”

 1. مریم می‌گه:

  خیلی عالی بود من برای دوستانم درست کردم و به انها هدیه دادم شما هم این کار را بکنید هم خودتون خوشحال میشوید و هم دوستانتان

 2. نگین می‌گه:

  سلام سایت خوشگلی داریدعروسکهاش نازن.لطفا توضیح کوتاهی درباره دوختشون بدین مرسی.

 3. معصومه می‌گه:

  سلام خواهش میکنم قسمت سرپروانه را دقیق تر توضیح بدین باید سرجدادرست بشه بعد وصل بشه متوجه نشدم ببخشید

 4. نارین می‌گه:

  خیلیییییی سخته

 5. marzihe می‌گه:

  خیلی خوب بود ولی اگر میشه عروسک های قدیمی هم بگزارید .

پاسخ دهید