گلسازی با مقوا

گل-مقوایی-ساده  دوست دارید با بچه ها گل های کاغذی و فانتزی بسازید ؟ در این پست از سایت نازک با استفاده از دایره های مقوایی گلهای بسیار زیبای بسازید . روش کار را در ادامه این پست دنبال کنید .

مواد و وسایل مورد نیاز :

مقوا در رنگ مورد علاقه
قیچی
چسب
منجوق
سیم نازک

روش کار :

ابتدا پنج دایره مقوایی هم اندازه را برش بزنید .

مقوا را مانند شکل زیر به صورت پلیسه تا بزنید .

گل-مقوایی-ساده-(1)

تا وقتی که مقوا به این شکل درآید یکی از گلبرگ های گل مقوایی شما آماده شده است .

گل-مقوایی-ساده-(2)

پنج گلبرگ را به همین طریق بسازید و سپس از وسط تا بزنید تا یک گلبرگ به دو گلبرگ تغییر شکل دهد . نکته ای  که این جا باید بگم اینه که تا زدن از نصف دایره پلیسه ای باید با دقت انجام بگیره چون بعدا می تواند نظم و ترتیب گلبرگ ها را به هم بریزد و گل شما زیبایی خود را از دست بدهد .

گل-مقوایی-ساده-(3)

حالا گلبرگ ها را از کناره به هم بچسبانید . برای پوشش دادن وسط گل یک دایره مقوایی برش بزنید .

گل-مقوایی-ساده-(4)

سیم های نازکی که دارید را در اندازه ی یکسان قیچی کنید و منجوق ها را روی سر سیم گذاشته و چسب بزنید تا پرچم گل ساخته شود . سپس سیم و منجوق ها را به دایره ی مقوایی چسب بزنید .

گل-مقوایی-ساده-(5)

برای پوشش دادن جای چسب ها باز هم می توانید از مهره های رنگی کوچک و یا منجوق های رنگارنگ استفاده کنید .

گل-مقوایی-ساده

ساخت این گل برای کودکان یکک ار ساده و راحت است و می تواند به سادگی ماهیچه های دست کودک را به فعالیت وادارد و در نتیجه کودک در زمینه ی مهراتی تمرینات لازم را داشته باشد .
از این گل برای تزیین پرده اتاق کودک ، تزیین درب کمد کودک ، تزیین دیوار اتاق کودک و … می توان استفاده کرد . همچنین اگریک شاخه فانتزی و برگ هم به این گل اضافه کنید می توانید از آن برای تزیین گلدان هم استفاده کنید .


یک پاسخ به “گلسازی با مقوا”

  1. بهار می‌گه:

    واقعا زیباست

پاسخ دهید