ساخت گل زیبا با نمد

گل-با-نمد-(11)  کودکان کار با نمد را دوست دارند اما در قیچی کردن آن کمی با مشکل مواجه می شوند . پارچه ی نمدی این روزها در بازار با  رنگ های زیبایی عرضه می شود و انواع فعالیت های دستی از عرو********ازی گرفته تا گلسازی را به خود اختصاص داده است . در این پست از سایت نازک ایده و روش ساخت یک گل زیبای برجسته با پارچه نمد را آورده ام . امیدوارم که ببینید و لذت ببرید .

حاشیه پارچه نمد پس از برش با قیچی ریش ریش نمی شود و همین ویژگی آن است که این نوع از پارچه را مناسب انواع کارهای گلسازی و عروسک سازی نموده است .

برای ساخت این گل برجسته با نمد شما به چهار برگ هم اندازه و دو دایره ی هم اندازه که برای پایه گل در نظر گرفته می شود نیاز دارید . برگ ها را دو به دو روی هم بگذارید و حاشیه ان را زیر چرخ برده و بدوزید و سپس حاشیه های اضافی را با قیچی دالبری برش بزنید تا خوشگل و زیبا شود . رگبرگ ها را هم با چرخ خیاطی و دوخت روی برگ ها ایجاد کنید .

گل-با-نمد

دو دایره را هم روی هم بگذارید و حاشیه ی آن را بدوزید و کمی مانده به انتهای دوخت ، پنبه را در داخل دایره ها قرار دهید تا به شکل یک بالشتک دایره ای درآید و سپس کار دوخت را ادامه داده و به پایان برسایند .

گل-با-نمد-(1)

برگ ها را در کنار هم به حاشیه بالشتک بدوزید .

گل-با-نمد-(2)

شما برای ساخت این گل زیبا باید برگ هایی را به شکل زیر روی نمد پیاده کنید . فقط توجه به این نکته الزامی است که اندازه ی برگ ها در هر ردیف با ردیف دیگر متفاوت است و ما از بیرون به وسط بالشتک پایه ، برگ ها را کم کم کوچک می کنیم . حاشیه گلبرگ را به شکل زیر چسب بزنید .

گل-با-نمد-(3)

سپس یکی چین کودک در حاشیه ایجاد کنید و وسط ان را کمی چسب بزنید تا چین خودش را نگه دارد .

گل-با-نمد-(4)

این گلبرگ ها را مانند تصویر زیر در کنار هم بچینید و روی بالش چسب بزنید .

گل-با-نمد-(5)

برای ردیف دوم قطعا باید گلبرگ ها را کوچک تر در نظر بگیرد و گلبرگ ها را طوری بچسبانید که هر گلبرگ در وسط دو گلبرگ زیرین قرار بگیرد تا کار شما زیباتر شود .

گل-با-نمد-(6)

کار چسباندن گلبرگ ها در کنار هم را ادامه دهید .

گل-با-نمد-(7)

وقتی که به انتهای کار رسیدید مشاهده خواهید کرد که اندازه ی گلبرگ های ردیف اول با ردیف دوم چقدر متفاوت است .

گل-با-نمد-(8)

برای وسط گل از نمد به رنگ دیگر استفاده کنید . دایره های کوچک را برش بزنید . حاشیه ان را با قیچی دالبری برش بزنید . مانند دو تصویر زیر آن را تا بزنید و از چسب برای نگهداشتن آن ها استفاده کنید .

گل-با-نمد-(9)

این دایره های تا خورده را در کنار هم وسط گل بچسبانید .

گل-با-نمد-(10)

به این ترتیب شما یک گل زیبای فانتزی با نمد ساختید هم حالت برجسته دارد و هم زیبایی ان خیره کننده است و برخلاف ظاهرش روش ساخت آن خیلی ساده است .

گل-با-نمد-(11)

امیدوارم که از این پست لذت ببرید . خوشحال می شوم اگر نظراتتان را در این بخش در خصوص این گل بخوانم .


11 پاسخ به “ساخت گل زیبا با نمد”

  1. ناهید می‌گه:

    با سپاس فراوان ، دست مریزاد. کارهایتان بسیار عالی ، کاربردی و زیباست . درپناه حق موفق و پیروز باشید .

پاسخ دهید